Date | Wednesday, 12 June 2019 (2 Wednesdays), starting 12:15 seated for 12:30 start |
Location | Clubrooms, 55 Stuart Street, Toowoomba |
Other information | Prior entry required, and team must play both weeks. Gold masterpoints per win or draw. |
Details | A team may play as "non-contenders" which means they win masterpoints but have already qualified to play in the Club or Zone Area Final. |
| A team can be comprised of 4,5 or 6 players. |
| Top half of field eligible to advance to Club Qualifying Final on Sunday 21st July. |
| ¶ Email an entry to the convenor at competitions@toowoombabridgeclub.com.au. |
| ¶ Download an entry form here: Entry form (The entry form may contain Conditions of Contest and other important details.) |
List of entries | Entries processed to date: |
| PM : [Gold]GNOT Round B (25 entries logged) |
|
LIST OF ENTRIES PM : [GOLD]GNOT ROUND B - 12-JUN-19 |
1 | Jenni BUCKLEY / Jim WOOD / Robbie FULTON / Laurie SUTTON |
Non-contender - Already qual heat A |
2 | Jeff AITCHISON / Pat FENAUGHTY / Nuala O'SULLIVAN / Pamela GEBBETT |
|
3 | Lavinia MINCHIN / Anne KIRKPATRICK / Diana DRUMMOND / Lyndall HORE / Gail BLENCOE |
Non-contender - Anne qual at DDBC |
4 | Leonie SPENCE / Kathleen BECKWITH / Barbara POWER / Coral APEL |
|
5 | Adrian MAYERS / Byron LONGFORD / Pat LARSEN / Ian JESSER |
Non-contender - Team qual heat A |
6 | Rosemary KELLEY / Desley MUNDELL / Carmel CATON / Bill BROSNAN / Jane LINDENBERG |
Non-contender |
7 | Laurie-Marie McROBERTS / Carol WILSON / Edwina WILLIS / Rhondda DEAN / Rebecca KNIGHT |
|
8 | David ROBERTS / Paul MATTHEWS / Oliver DASHWOOD / David EDWARDS / John COX |
|
9 | Bob DODMAN / Michael WALSH / Helen KEMP / Carol DASHWOOD |
|
10 | Chris SNOOK / Denise HARTWIG / Eileen JOSEY / John CHURCHETT / Lee HORE |
Non-contender - Team qual heat A |
11 | Jackie HORNE / Anneke BIERENBROODSPOT / Judy MORGAN / Lesley MEYERS / Gwendoline FRANCIS |
|
12 | Tony THORNE / Elizabeth THORNE / Desley HANRAHAN / Lyn VARY |
|
13 | Alastair NIXON / Neville LUTTON / Chris EVANS / Peter EVANS |
|
14 | Helen FITZGERALD / Val INWOOD / Kerry BROWN / Rachel KLUPFEL |
|
15 | Glenys CLIFT / Desiree FENAUGHTY / Jacqueline HENDERSON / Mearon GELDARD |
|
16 | Isabella GELDARD / Judy GIESEMANN / Kaye FISHER / Jan LINDAU |
|
17 | Pam DAVEY / Angela WORRALL / Marie NEWBURY / Henry GLENNIE / Robert FULCHER |
|
18 | Jamie LONG / Sue WELLS / Sharyn GIERKE / Kay BLAKENEY / Shirley HOOPER |
|
19 | Kay DUNCAN / Aino JAATINEN / Alison LANGDON / Lyn POWER / Marilyn OAKROOT |
|
20 | Paul BARRETT / Carmel BARRETT / Jill YOUNG / Brenda PARRY / Maureen GRAYSON |
|
21 | Joan MLADEN / Judy KING / Kathleen MUNT / Helen WALSH |
|
22 | Roz WRIGHT / Helen HOLMES / Ruth HANSON / Jane LAWSON |
|
23 | Pam MACKINTOSH / Mary REHBURG / Gloria COLLINS / Ralph GEDDES |
|
24 | Barbara WIPPELL / Pauline LUTTON / Lorraine LABROM / Jan FITZGERALD |
|
25 | Zara CLEMESHA / Helen COUNSELL / Ray STEELE / Betty STEELE |
|